Murat İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

3

Murat İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Murat ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Murat isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Murat İsminin Anlamı ve Analizi

Murat isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Murat isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçen isimler arasında yer almaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Murat İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Murat ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Murat isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. İstek, dilek, arzu.
  2. Amaç.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Murat isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Murat isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

3 YORUMLAR

    • Yaptığın Üslup yanlış kardeşim bir müslümana sert konuşmak yanlış din ancak ve ancak tatlı dilli sevecen gayet kibar bir şekilde anlatılırsa karşındaki insanı ikna eder …..kaba dil insanı islamdan soğutur hatta şöyle söyleyeyim batı dilinde (EMPATİ )eğerki herkes bunu yapabilse yeryüzünün hiç bir cm2sinde huzursuzluk kalmaz!!!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here