Kategoriler
Blog

Murtaza İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Murtaza ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Murtaza ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Murtaza İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Murtaza ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Murtaza ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Murtaza isminin anlamını, analizini ve Murtaza ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Murtaza İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Murtaza ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Murtaza isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Murtaza ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Murtaza İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Murtaza isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Murtaza ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

  1. Kendisinden razı olunmuş.
  2. Hz. Ali´nin (as) lakabı.

Murtaza isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Murtaza isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog