Nagehan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Nagehan İsmi Kuran’da Var Mı?

Nagehan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nagehan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nagehan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nagehan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nagehan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nagehan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nagehan ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nagehan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Nagehan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nagehan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ansızın, birdenbire, vakitsiz.

Nagehan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nagehan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nagehan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nagehan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here