Kategoriler
Blog

Naz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Naz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Naz ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Naz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Naz İsmi Kuran’da Var Mı?

Naz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Naz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Naz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Naz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Naz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Naz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Naz ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Naz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Naz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Naz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kendini beğendirmek için yapılan davranış, cilve.
  2. Bir şeyi beğenmiyormuş gibi gözükme. Şımarıklık.

Naz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Naz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Naz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Naz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Naz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog