Ana Sayfa Blog Nazan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlam

Nazan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlam

0

Nazan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nazan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nazan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nazan isminin anlamını, analizini ve Nazan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nazan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Nazan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nazan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nazan ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nazan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nazan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nazan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Nazlanan, nazlı, cilveli.

Nazan İsmi Caiz Mi?

Nazan ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Nazan İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Nazan isminin ebced değeri nedir?

  • Nazan isminin ebced değeri: 109
  • Nazan isminin Arapça yazılışı: نازان
  • Nazan isminin Esmâ’sı: el-Aliyy

Nazan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nazan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version