Nazım İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nazım İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nazım ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nazım ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nazım isminin anlamını, analizini ve Nazım ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nazım İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Nazım ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nazım isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nazım ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nazım İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nazım isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nazım isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Düzenleyen, tanzim eden.
  2. Manzum yazan.

Nazım isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nazım isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here