Kategoriler
Blog

Nazlı İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nazlı ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nazlı ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nazlı ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nazlı İsmi Kuran’da Var Mı?

Nazlı ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nazlı isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nazlı ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nazlı İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nazlı isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nazlı isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nazlı ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nazlı İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nazlı isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nazlı isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Naz yapan, kendini ağıra satan, işveli, edalı.
  2. Değer verilen sevgili.

Nazlı isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nazlı isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nazlı isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nazlı isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog