Ana Sayfa Blog Nedim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nedim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nedim İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nedim ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nedim ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nedim isminin anlamını, analizini ve Nedim ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nedim İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Nedim ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nedim isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nedim ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nedim İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nedim isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nedim isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sohbet arkadaşı.
  2. Güzel öykü anlatan, tatlı konuşan.

Nedim isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nedim isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version