Nefise İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nefise İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Nefise ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nefise isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nefise ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nefise İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nefise isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nefise isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Nefise ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nefise İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nefise isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nefise isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Herkes tarafından beğenilen, çok güzel.

Nefise isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nefise isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nefise isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nefise isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here