Kategoriler
Blog

Neriman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Neriman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Neriman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Neriman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Neriman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Neriman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Neriman isminin anlamını, analizini ve Neriman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Neriman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Neriman ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Neriman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Neriman ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Neriman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Neriman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Neriman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Pehlivan, yiğit, cesur.

Neriman isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Neriman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog