Kategoriler
Blog

Nevin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nevin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nevin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nevin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nevin İsmi Kuran’da Var Mı?

Nevin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nevin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nevin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nevin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nevin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nevin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nevin ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nevin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nevin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nevin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yeni, çok yeni, yepyeni, yeni şey, yeni olan.

Nevin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nevin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nevin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nevin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog