Kategoriler
Blog

Nigar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nigar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Nigar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Nigar İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nigar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nigar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nigar isminin anlamını, analizini ve Nigar ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nigar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nigar ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nigar isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nigar ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nigar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nigar isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nigar isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Resim gibi güzel, sevgili.
  2. Put.
  3. Resim.

Nigar isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nigar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog