Nihal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nihal İsmi Kuran’da Var Mı?

Nihal ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nihal isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nihal ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nihal İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nihal isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nihal isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nihal ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nihal İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nihal isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nihal isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Fidan, taze sürgün.
  2. İnce ve düzgün vücutlu sevgili.

Nihal isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nihal isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nihal isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nihal isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here