Kategoriler
Blog

Nihan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nihan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Nihan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Nihan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nihan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nihan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nihan isminin anlamını, analizini ve Nihan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nihan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nihan ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nihan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nihan ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nihan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nihan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nihan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Gizli, saklı.
  2. Sır, giz.

Nihan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nihan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog