Kategoriler
Blog

Nilgün İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nilgün ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Nilgün ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Nilgün İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nilgün ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nilgün ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nilgün isminin anlamını, analizini ve Nilgün ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nilgün İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nilgün ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nilgün isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nilgün ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nilgün İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nilgün isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nilgün isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Koyu mavi renkli, çivit renginde olan.

Nilgün isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nilgün isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog