Nilsu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nilsu İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nilsu ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nilsu ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nilsu isminin anlamını, analizini ve Nilsu ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nilsu İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Nilsu ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nilsu isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nilsu ismi Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nilsu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nilsu isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nilsu isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Nil ve su.
  2. Mavi yada lacivert su.
  3. Nil nehrinin suyu.

Nilsu isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nilsu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here