Kategoriler
Blog

Numan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Numan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Numan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Numan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Numan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Numan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Numan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Numan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Numan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Numan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Numan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Numan ismi Arapça kökenli erkek bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Numan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Numan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Numan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kan.
  2. Gelincik.

Numan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Numan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Numan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Numan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog