Nurcan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nurcan İsmi Kuran’da Var Mı?

Nurcan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nurcan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nurcan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nurcan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nurcan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nurcan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Nurcan ismi Arapça kökenli ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz. Nur ismi Kuran’da geçmektedir.

Bkz: Nur İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler
Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nurcan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nurcan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nurcan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Nurlu, ışıklı, aydın kimse.
  2. Canlı, neşeli, hayat dolu.

Nurcan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nurcan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nurcan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nurcan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here