Kategoriler
Blog

Nurgül İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nurgül ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nurgül ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nurgül ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nurgül İsmi Kuran’da Var Mı?

Nurgül ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nurgül isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nurgül ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nurgül İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nurgül isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nurgül isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nurgül ismi Arapça kökenli değil, hem Farsça hemde Arapça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nurgül İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nurgül isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nurgül isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Aydınlı, ışık saçan güzel.

Nurgül isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nurgül isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nurgül isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nurgül isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog