Kategoriler
Blog

Nursena İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nursena ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nursena ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nursena ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nursena İsmi Kuran’da Var Mı?

Nursena ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nursena isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nursena ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nursena İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nursena isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nursena isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Nursena ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

NOT: Nur ve Sena ismi ayrı ayrı şekilde Kuran’da geçer.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nursena İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nursena isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Parlayan, ışık saçan, övülmüş olan.
  2. Nur ve Sena isimlerinin birleşiminden oluşmuş bir isimdir.

Nursena isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nursena isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nursena isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nursena isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog