Kategoriler
Blog

Nurullah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nurullah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Nurullah ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Nurullah İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nurullah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nurullah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nurullah isminin anlamını, analizini ve Nurullah ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nurullah İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nurullah ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nurullah isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nurullah ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nurullah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nurullah isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Allah’ın nuru.

Nurullah isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nurullah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Nurullah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog