Kategoriler
Blog

Olcay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Olcay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu? Kuran’da hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değerini de tespit ettik. Ayrıca Olcay isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Olcay İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Olcay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Olcay ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Olcay isminin anlamını, analizini ve Olcay ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Olcay İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Olcay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Olcay isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Olcay ismi Moğolca kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Olcay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Olcay isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Olcay ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Olcay isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Olcay isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Baht, talih, şans.
  2. Bahtlı, talihli.

Olcay İsmi Caiz Mi?

Olcay ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Olcay İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Olcay isminin ebced değeri nedir?

  • Olcay isminin ebced değeri: 51
  • Olcay isminin Arapça yazılışı: اولجاى
  • Olcay isminin Esmâ’sı: el-Mâcid

Olcay isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Olcay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog