Kategoriler
Blog

Onur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Onur ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Onur isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Onur isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Onur İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Onur ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Onur isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Onur İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Onur isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Onur isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Onur ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Onur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Onur ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Onur isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. İnsanın kendine karşı duyduğu saygı.
  2. Başkalarının gösterdiği saygının dayandığı değer, şeref.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Onur isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Onur isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog