Kategoriler
Blog

Öykü İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Öykü ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Öykü ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Öykü ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Öykü İsmi Kuran’da Var Mı?

Öykü ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Öykü isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Öykü ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Öykü İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Öykü isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Öykü isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Öykü ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Öykü İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Öykü isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Öykü isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ayrıntılarıyla anlatılan olay.
  2. Hikâye.

Öykü isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Öykü isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Öykü isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Öykü isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog