Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Pamir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Pamir ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Pamir isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Pamir isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Pamir İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Pamir ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Pamir isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Pamir İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Pamir isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Pamir isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Pamir ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Pamir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Pamir ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Pamir isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Orta Asya’da Tacikistan, Çin, Sincan Uygur Özerk sınırında bulunan lalenin ana vatanı olan ve Himalaya Dağlarının kuzey silsilelerini teşki eden sıra dağların adı.
  2. (Fars.) Dünyanın çatısı.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Pamir isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Pamir isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog