Kategoriler
Blog

Pervin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Pervin ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Pervin isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Pervin İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Pervin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Pervin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Pervin isminin anlamını, analizini ve Pervin ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Pervin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Pervin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Pervin isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Pervin ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Pervin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Pervin isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Pervin ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Pervin isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Pervin isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ülker yıldızı, Süreyya.

Pervin İsmi Caiz Mi?

Pervin ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Pervin İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Pervin isminin ebced değeri nedir?

  • Pervin isminin ebced değeri: 268
  • Pervin isminin Arapça yazılışı: پروين
  • Pervin isminin Esmâ’sı: el-Kerîm

Pervin isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Pervin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog