Kategoriler
Blog

Rahile İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Rahile ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Rahile isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Rahile İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Rahile ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Rahile ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Rahile isminin anlamını, analizini ve Rahile ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Rahile İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Rahile ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Rahile isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Rahile ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Rahile İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Rahile isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Allah’ın sevimlisi.

Rahile isminin dini anlamı dışında içerdiği diğer anlamları da açıklayalım.

  1. Yolcu, sefere çıkan.
  2. Merhale, geçit, derece.
  3. Yola çıkma, yola düşme.

Rahile İsmi Caiz Mi?

Rahile ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Rahile İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Rahile isminin ebced değeri nedir?

  • Rahile isminin ebced değeri: 253
  • Rahile isminin Arapça yazılışı: رحىله
  • Rahile isminin Esmâ’sı: en-Nûr

Rahile isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Rahile isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog