Kategoriler
Blog

Remziye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Remziye ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Remziye isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Remziye İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Remziye ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Remziye ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Remziye isminin anlamını, analizini ve Remziye ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Remziye İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Remziye ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Remziye isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Remziye ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Remziye İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Remziye isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Remziye ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

Remziye isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Remziye isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. İşaretle, simgeyle ilgili, simgeli, simgesel.

Remziye İsmi Caiz Mi?

Remziye ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Remziye İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Remziye isminin ebced değeri nedir?

  • Remziye isminin ebced değeri:262
  • Remziye isminin Arapça yazılışı: رمزيه
  • Remziye isminin Esmâ’sı: er-Rahîm

Remziye isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Remziye isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog