Kategoriler
Blog

Sadullah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sadullah ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sadullah isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sadullah İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sadullah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sadullah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sadullah isminin anlamını, analizini ve Sadullah ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sadullah İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sadullah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sadullah isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sadullah ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Sadullah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sadullah isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Allah’ın kutlu, talihli kıldığı kimse.

Sadullah İsmi Caiz Mi?

Sadullah ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sadullah İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sadullah isminin ebced değeri nedir?

  • Sadullah isminin ebced değeri: 231
  • Sadullah isminin Arapça yazılışı: صعاد الله
  • Sadullah isminin Esmâ’sı: el-Kebir

Sadullah isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sadullah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog