Kategoriler
Blog

Şaduman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Şaduman ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Şaduman isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Şaduman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Şaduman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Şaduman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Şaduman isminin anlamını, analizini ve Şaduman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Şaduman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Şaduman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Şaduman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Şaduman ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Şaduman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şaduman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Şaduman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sevinçli, neşeli.

Şaduman İsmi Caiz Mi?

Şaduman ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Şaduman İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Şaduman isminin ebced değeri nedir?

  • Şaduman isminin ebced değeri: 396
  • Şaduman isminin Arapça yazılışı: شادمان
  • Şaduman isminin Esmâ’sı: et-Tevvâb

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog