Kategoriler
Blog

Şamil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Şamil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Şamil ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Şamil İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Şamil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Şamil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Şamil isminin anlamını, analizini ve Şamil ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Şamil İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Şamil ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Şamil isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Şamil ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Şamil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şamil isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Şamil isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. İçine alan, kapsayan.

Şamil isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Şamil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog