Sarp İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Sarp İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sarp ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sarp ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sarp isminin anlamını, analizini ve Sarp ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sarp İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Sarp ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sarp isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sarp ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sarp İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sarp isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sarp isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Çetin, sert, şiddetli.
  2. Dik, çıkılması ve geçilmesi güç.

Sarp isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sarp isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here