Kategoriler
Blog

Sarper İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sarper ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sarper isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sarper İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sarper ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sarper ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sarper isminin anlamını, analizini ve Sarper ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sarper İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sarper ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sarper isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sarper ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Sarper İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sarper isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sarper isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sert, güçlü erkek.

Sarper İsmi Caiz Mi?

Sarper ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sarper İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sarper isminin ebced değeri nedir?

  • Sarper isminin ebced değeri: 493
  • Sarper isminin Arapça yazılışı: صارپر
  • Sarper isminin Esmâ’sı: el-Fettâh

Sarper isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sarper isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog