Kategoriler
Blog

Saruhan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Saruhan ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Saruhan isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Saruhan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Saruhan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Saruhan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Saruhan isminin anlamını, analizini ve Saruhan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Saruhan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Saruhan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Saruhan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Saruhan ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Saruhan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Saruhan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Saruhan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sarışın hükümdar.

Saruhan İsmi Caiz Mi?

Saruhan ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Saruhan İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Saruhan isminin ebced değeri nedir?

  • Saruhan isminin ebced değeri: 918
  • Saruhan isminin Arapça yazılışı: ساروخان
  • Saruhan isminin Esmâ’sı: el-Kabiz

Saruhan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Saruhan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog