Kategoriler
Blog

Şebnem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Şebnem ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Şebnem isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Şebnem İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Şebnem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Şebnem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Şebnem isminin anlamını, analizini ve Şebnem ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Şebnem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Şebnem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Şebnem isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Şebnem ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Şebnem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şebnem isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Şebnem isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Havada buğu durumundayken akşamın ve gecenin serinliğiyle yerde veya bitkilerde toplanan küçük su damlaları, çiy.

Şebnem İsmi Caiz Mi?

Şebnem ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Şebnem İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Şebnem isminin ebced değeri nedir?

  • Şebnem isminin ebced değeri: 392
  • Şebnem isminin Arapça yazılışı: شبنم
  • Şebnem isminin Esmâ’sı: et-Tevvâb

Şebnem isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Şebnem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog