Kategoriler
Blog

Seçil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Seçil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Seçil ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Seçil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Seçil İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Seçil ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Seçil isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Seçil ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Seçil İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Seçil isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Seçil isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Seçil ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Seçil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Seçil isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Seçil isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Seçilmiş, beğenilmiş, üstün olan, sevgi ve saygı gören.
  2. “Benzerlerin arasından seçil, beğenil, üstün ol, sevgi ve saygı gör” anlamında kullanılan bir ad.

Seçil isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Seçil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Seçil isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Seçil isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog