Seda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Seda İsmi Kuran’da Var Mı?

Seda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Seda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Seda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Seda İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Seda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Seda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Seda ismi Arapça kökenli değil bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Seda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Seda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Seda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ses.
  2. Yankı.

Seda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Seda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Seda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Seda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here