Kategoriler
Blog

Seden İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Seden ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Seden isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Seden İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Seden ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Seden ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Seden isminin anlamını, analizini ve Seden ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Seden İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Seden ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Seden isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Seden ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Seden İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Seden isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Seden isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Uyanık, tetikte, gözü açık olan.

Seden İsmi Caiz Mi?

Seden ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Seden İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Seden isminin ebced değeri nedir?

  • Seden isminin ebced değeri: 114
  • Seden isminin Arapça yazılışı: سدن
  • Seden isminin Esmâ’sı: el-Câmî

Seden isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Seden isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog