Kategoriler
Blog

Selcan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Selcan ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Selcan isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Selcan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Selcan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Selcan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Selcan isminin anlamını, analizini ve Selcan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Selcan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Selcan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Selcan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Selcan ismi Arapça ve Farsça kökenli ortak bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Selcan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selcan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Selcan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Coşkulu, taşkın yaradılışlı, hareketli olan kimse.

Selcan İsmi Caiz Mi?

Selcan ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Selcan İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Selcan isminin ebced değeri nedir?

  • Selcan isminin ebced değeri: 144
  • Selcan isminin Arapça yazılışı: سلجان
  • Selcan isminin Esmâ’sı: el-Müheymin

Selcan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Selcan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog