Kategoriler
Blog

Selçuk İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selçuk ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selçuk ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selçuk ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selçuk İsmi Kuran’da Var Mı?

Selçuk ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selçuk isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selçuk ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selçuk İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selçuk isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selçuk isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selçuk ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Selçuk İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selçuk isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selçuk isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel konuşma yeteneği olan, uz dilli.

Selçuk isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selçuk isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selçuk isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selçuk isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog