Selda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Selda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selda ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Selda İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Selda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selda İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Selda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selda ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Selda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bir söğüt cinsi.

Selda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here