Kategoriler
Blog

Selen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selen ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selen ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selen İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Selen ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selen isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selen ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selen İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selen isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

 Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selen isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selen ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Selen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Selen isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selen isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Müjde.
  2. Varlık, bolluk.
  3. Sel gibi coşkun, taşkın kimse.

Selen isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selen isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selen isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Selen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog