Selena İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Selena ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selena ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selena ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Selena İsmi Kuran’da Var Mı?

Selena ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selena isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selena ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selena İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Selena isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selena isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selena ismi Arapça kökenli olmayan bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Selena İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selena isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selena isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İyilik, dostluk (Kaynak Bilinmiyor).
  2. Güzellik, bereketli, yağmur (Kaynak Bilinmiyor).
  3. Selena/Selene, Yunan mitolojisi’nde ay tanrıçası.

Selena isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selena isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selena isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selena isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here