Selma İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Selma İsmi Kuran’da Var Mı?

Selma ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selma isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selma ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selma İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Selma isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selma isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Selma ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Selma İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selma isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selma isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Barış içinde bulunma, huzur, erinç.
  2. Güzel, hoş kadın.

Selma isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selma isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selma isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selma isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here