Kategoriler
Blog

Selman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selman İsmi Kuran’da Var Mı?

Selman ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selman isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selman ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selman isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selman isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Selman ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Selman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selman isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Selman-ı Farısi, ünlü sahabe.

Selman isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Barış içinde bulunma, huzur, erinç.

Selman isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selman isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selman isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog