Kategoriler
Blog

Selver İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selver ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selver ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selver ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selver İsmi Kuran’da Var Mı?

Selver ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selver isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selver ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selver İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selver isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selver isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selver ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Selver İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Selver isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selver isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Lider, önder, önde giden, server.

Selver isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selver isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selver isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selver isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog