Kategoriler
Blog

Senem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Senem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Senem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Senem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Senem İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Senem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Senem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Senem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Senem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Senem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Senem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Senem ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Senem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Senem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Senem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Put
  2. Güzel kadın.

Senem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Senem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Senem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Senem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog