Seray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

0

Seray İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Seray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Seray ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Seray isminin anlamını, analizini ve Seray ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Seray İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Seray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Seray isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Seray ismi Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Seray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Seray isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Seray isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ay gibi güzel olanların başı, önde geleni.

Seray İsmi Caiz Mi?

Seray ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Seray İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Seray isminin ebced değeri nedir?

  • Seray isminin ebced değeri: 271
  • Seray isminin Arapça yazılışı: سراى
  • Seray isminin Esmâ’sı: Kerîm

Seray isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Seray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here