Kategoriler
Blog

Serdar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Serdar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Serdar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Serdar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Serdar İsmi Kuran’da Var Mı?

Serdar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Serdar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Serdar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Serdar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Serdar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Serdar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Serdar ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Serdar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Serdar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Serdar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Askerin başı, kumandan, komutan.
  2. Başkumandan, başbuğ.
  3. Sefer zamanında padişah yerine ordunun başında sefere giden veziri azamlara verilen unvan, serdar-ı ekrem.

Serdar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Serdar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Serdar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Serdar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Serdar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Allah serdardir nasılmı ser serer açar yayar. O dar kısar azaltır kuranda tek kelime ile geçmez onu ancak o ayetleri anlayan okuyan bilir evliyalar erenler bulmuştur bu ismi Allahu alem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog