Seren İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Seren İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Seren ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Seren isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Seren ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Seren İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Seren isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Seren isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Seren ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Seren İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Seren isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Seren isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Seren, yayan, döşeyen.
  2. Yelkenli gemilerde üzerine dört köşe yelken açmak ve işaret kaldırmak için direğe yatay olarak bağlanan gönder.

Seren isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Seren isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Seren isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Seren isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here